| | | Интел Телевизија

Интел Телевизија

Macedonia - Umum
Почитувани пријатели, Интел Телевизија e приватна телевизија која со својот сигнал е присутна во етерот од 4 Јули 1993 година кога стартуваше со својата програма. Од тој ден до денес Интел ТВ го покрива Струмичкиот регион со општините Струмица, Василево, Босилово и Ново Село, што подразбира повеќе од 100 илјади потенцијални гледачи.
Интел Телевизија {Ball}/5 based on {num_rat} Votes

Similar TV channels

Ren TV

Rusia - Umum
Телеканал РЕН ТВ - один из крупнейших частных федеральных...

Turkmeneli TV

Iraq - Umum
قناة توركمن ايلي - Türkmeneli TV الاخبارية انطلقت عام 2004 ، من...
© Copyright 2019 Trefoil.tv - Tonton TV Live Online. Siaran langsung secara langsung saluran TV dalam talian.
Trefoil.tv doesn't broadcast TV channels. On our site publishes only links on the official sources and websites. If you own or representative of the channel, and don't want it published on our catalog, please contact us via the feedback form, we'll remove it.